На аукціоні продають звичайні 50 копійок за 150 тис. грн

50 копійок продають за 150 тис. грн

На аукціоні Crafta користувач з ніком medvedev.yuriy3 намагається продати звичайні 50 копійок 1992 р. за 150 000 грн. Власник монети зазначив, що на аверсі правий лист із зазубриною, тому монета вважається рідкісною.

Так, дійсно на фото видно, що верх правого нижнього листа із зазубриною, а третє зерно першого колосу замкнене - це штамп 2.1.

До каталогу І. Т. Коломійця внесено три різновиди 50 копійок зі штампом 2.1:

 • 2.1ААм - звичайна монета;
 • 2.1АВм - рідкісна монета;
 • 2.1БАм - рідкісна монета.

Власник лоту, швидше за все, вважає, що у нього 50 копійок різновиду 2.1АВм, які дуже схожі на 2.1ААм.

Нумізмати на форумі coinsitk.com стверджують, що існує лише один екземпляр 50 копійок 1992 р. різновиду 2.1АВм і ця монета не з обігу. 

Ни у Вас, ни у кого другого, кроме одного человека, этой монеты нет. Монеты разновидности 2.1АВм не существует в обиходе, - пише на форумі нумізмат з ніком serber.

Попри це, українці продовжують шукати рідкісний різновид та ділитись фото на форумі. В усіх випадках виявляється, що у них звичайний різновид 2.1ААм. У цього різновиду такий самий аверс, як і у різновиду 2.1АВм, тобто також є зазубрина на листі.

Різновиди 2.1ААм та 2.1АВм відрізняються реверсами, розмір зображення у штампа АА менше, ніж у штампа АВ. Порівняйте на фото відстань від канта до вінка. У штампа АВ відстань від канта до вінка менша, тобто зображення більше.

Порівняння штампу АА та АВ 50 копійок

Монета, яка виставлена на аукціон, має реверс АА, а не АВ. Різновид 2.1ААм зустрічається дуже часто, монету легко можна знайти серед копійок 1992 року, тому ніякої цінності вона не має.

Таким чином, власник намагається продати звичайну монету за 150 тис. грн. Варто відзначити, що за лотом ніхто не слідкує і обговорення немає. Це підтверджує те, що монета не цікава нумізматам.

Журналістам не варто робити сенсацію на порожньому місці. На аукціон хто завгодно можете виставити монету і вказати будь-яку ціну, навіть 1 млн грн, та це не означає, що монета стільки коштує насправді. Говорити про цінність монети можна в тому випадку, якщо її продали за вказану ціну. З ймовірністю 100% можу стверджувати, що дану монету за 150 тис. грн ніхто не купить, бо її вартість не вища за 50 копійок.

Коментарі ()

 1. Автор Максим 21 лютий 2022, 13:25 # 0
  На Crafta постоянно выкладывают монеты с неадекватными ценами. И профили продавцов зарегистрированы неделю или месяц назад
  1. Автор Михаил 21 лютий 2022, 13:28 # 0
   На Crafta или OLX выставляют монеты те, кого заблокировали за неадекватные цены на других форумах.